Střídače bez transformátoru

Solární panely
 

Střídače bez transformátoru

SUNNY BOY 2100 TL

Velikán malé řady

Svou účinností ve výši 96 % zaručuje beztransformátorový Sunny Boy 2100TL prvotřídní energetický výnos — a tím též vynikající poměr ceny a výkonu. Osvědčený střídač je vhodný zejména pro instalaci do malých FV systémů a generátorových jednotek větších systémů. Jeho nízká váha a robustní kryt přitom umožňují snadnou montáž. Díky integrovanému DC jističi obvodu provozovatel ušetří náklady za externí odpojovací zařízení. Navíc disponuje Sunny Boy 2100TL jednotkou pro monitoring poruchového proudu, která je citlivá na všechny druhy proudu a kontinuálně zajišťuje bezpečný provoz. Podobně jako ostatní přístroje řady Sunny Boy je Sunny Boy 2100TL kompatibilní s komunikačními přístroji SMA.

Podrobná specifikace

SUNNY BOY 3300TL HC

Flexibilní a výkonný

Beztransformátorová topologie střídače Sunny Boy 3300TL HC má dvě rozhodující výhody: vysokou účinnost a snadnou instalaci díky nízké celkové hmotnosti. Kromě toho přesvědčuje přístroj svou flexibilitou: V souvislosti s širokým rozsahem vstupního napětí a proudu lze s přístrojem Sunny By 3300TL HC kombinovat veškeré krystalické moduly běžně dostupné na trhu. Třída krytí IP 65 a prvotřídní management teploty navíc umožňuje použití přístroje za extrémních klimatických podmínek. Díky integrovanému DC jističi obvodu provozovatel ušetří náklady za externí odpojovací zařízení. Kromě toho disponuje Sunny Boy 3300TL HC jednotkou pro monitoring poruchového proudu, která je citlivá na všechny druhy proudu a zajišťuje kontinuálně bezpečný provoz. Podobně jako ostatní přístroje řady Sunny Boy je SB 3300TL HC kompatibilní s komunikačními přístroji SMA.

Podrobná specifikace

SUNNY MINI CENTRAL 6000TL/7000TL/8000TL

Žádný jiný se neamortizuje rychleji

Beztransformátorovým střídačem Sunny Mini Central stanovuje SMA nová měřítka. Díky naprosto nové topologii střídače můžete poprvé dosáhnout účinnosti vyšší než 98 % a optimalizované výrobní postupy vedou ke specifické ceně, která je v současné době nejnižší. To umožňuje vynikající energetický výnos za současně nízkých investičních nákladů, a tím velice krátkou dobu amortizace celkového systému. Navíc nabízejí tři různé výkonové třídy maximální flexibilitu při návrhu větších a velkých fotovoltaických systémů. Kryt vhodný pro vnější instalaci umožňuje instalaci v blízkosti generátoru a usnadňuje tak kabelové propojení na DC straně. Současně je prostřednictvím vytvoření menších jednotek umožněn i u větších systémů detailní dohled (monitoring) jednotlivých úseků.

Podrobná specifikace

SUNNY BOY 4000 TL/5000 TL

Dokonalý. Jednoduchý.

Svou větší komunikativností, uživatelsky přátelštějším chováním a větší efektivitou nastavují Sunny Boy 4000TL a 5000TL nová měřítka v oblasti střídačové techniky. Moderní grafický displej, zobrazování denních hodnot i po západu slunce, zjednodušená koncepce montáže a bezkabelová komunikace se systémem pomocí celosvětového standardu Bluetooth – nové přístroje Sunny Boy splní každé přání. Díky špičkové účinnosti 97 % při širokém rozsahu vstupního napětí umožňují tyto Multi-String přístroje optimální solární výnos, maximální flexibilitu při projektování zařízení jakož i výjimečné krytí modulů – a jsou při náročných konstrukcích generátorů nejlepším řešením.

Podrobná specifikace

SUNNY MINI CENTRAL 9000TL/100000TL/11000TL

Nejlepší třífázový systém založený na třikrát jedné fázi.

Pomocí střídačů Sunny Mini Central 9000TL, 10000TL a 11000TL rozšířila SMA svou referenční třídu v horním výkonovém rozsahu. Díky uplatnění zkušeností z vývoje Sunny Mini Central 8000TL, „miláčka redakce časopisu pro solární energii PHOTON“, jsou přístroje obzvláště spolehlivé. Tři jednofázové střídače Sunny Mini Central lze snadno spojit do třífázového systému, a proto se perfektně hodí pro konstrukci komerčních systémů od cca 27 kW až do několika megawattů. Výhodou je, že: Přístroje mají ve srovnání s třífázovými střídači nižší hmotnost a lze je různě kombinovat. Každý Sunny Mini Central dociluje navíc díky technologii OptiTrac velice vysoké energetické výnosy. Pomocí inovativní koncepce "Power Balancer" pro symetrizaci napájení lze kromě toho minimalizovat výpadek výnosů. Vynikající účinnost ve výši 98 %, velmi nízká specifická cena a instalace v blízkosti generátoru – to je nepřekonatelná kombinace, která zhodnotí každý sluneční paprsek.

Podrobná specifikace

SUNNY MINI CENTRAL 9000TL/100000TL/11000TL s funkcí Reactive Power Control

Optimální integrace do distribuční sítě s dodávkou jalového výkonu.

Perspektivní distribuční sítě na obzoru: Střídače Sunny Mini Central 9000TL/10000TL/11000TL s funkcí Reactive Power Control jsou tím správným řešením, když distributor energie vyžaduje v napájecím místě dodávku jalového výkonu. S pomocí těchto střídačů nyní lze realizovat i takové koncepce systémů, u nichž je stanoven účiník cos ϕ, a tím i podíl jalového výkonu. Díky tomu mohou zejména velké FV systémy až do řádu megawattů ideálně využívat dostupné kapacity distribuční sítě. A hodnotně tak přispět k úspěchu obnovitelných energií.

Podrobná specifikace

Sunny TRIPOWER 10000TL/12000TL/15000TL/17000TL

Třífázový střídač pro snadné navrhování FV systému

Střídač Sunny Tripower obsahuje vše: Díky své perspektivní technologii nabízí snadnou instalaci, vysoké energetické výnosy a bezpečnou podporu rozvodné sítě. Díky své technologii Multi-String a největšímu rozsahu vstupního napětí se třífázový střídač hodí pro všechny myslitelné konfigurace panelů. A nadto je ještě velmi flexibilní při navrhování systému – od 10 kW až do řádu megawattů. Střídač Sunny Tripower již dnes splňuje požadavky směrnice BDEW (směrnice pro vysoké napětí), a spolehlivě se tak podílí na správě rozvodné sítě. Komplexní bezpečnostní koncepce, mj. s identifikací výpadku stringu, elektronickou pojistkou stringu a integrovatelnou funkcí ochrany proti blesku, zajišťuje nejvyšší disponibilitu a snižuje náklady na FV systém.

Podrobná specifikace
 
Tel.: (+420) 602 102 020
Fax: (+420) 491 522 622