Měniče

Solární panely
 

Měniče SMA

Centrální střídače od společnosti SMA: vyspělá technologie pro FV elektrárny

Větší, výkonnější, účinnější – úspěch fotovoltaiky vedl v minulých letech k postupnému růstu velikosti fotovoltaických systémů. V podobě palety produktů Sunny Central nabízí společnost SMA centrální střídače speciálně pro velké výkonové třídy. Díky speciálním vlastnostem, jako je nejlepší účinnost, kontrola činnosti stringů, napájení do vysokého napětí, správa distribuční sítě a možnost venkovní instalace, se střídače Sunny Central optimálně hodí pro využití v FV elektrárnách se stejnorodou strukturou.

Investice, která se vyplatí

Od 100kW střídače Sunny Central až po megawattový sériově vyráběný FV střídač – střídače Sunny Central od společnosti SMA jsou mimořádně hospodárné. Ať už se jedná o střídač Sunny Central 100 anebo o novou třídu HE, střídače SMA s účinností přes 98 procent jsou nejvýkonnější ve svémsegmentu. Nová třída HE navíc splňuje již dnes všechny požadavky směrnice pro vysoké napětí. A přímé napájení do sítě vysokého napětí dále zvyšuje účinnost. Centrální střídače s vlastní skříní odolnou proti povětrnostním vlivům je navíc možné instalovat pod širým nebem – v bezprostřední blízkosti FV generátoru. Odpadají tak dlouhé přenosové trasy a stavební opatření. Na přání je bez problémů možná i instalace v blízkosti pobřeží díky speciální filtrům.

Záruka spolehlivosti a dlouhé životnosti

Centrální střídače SMA byly vyvinuty pro životnost v délce minimálně 20 let. Maximální zajištění investice je totiž zaručené jen tehdy, fungují-li střídače spolehlivě a bez závad po dlouhou dobu. Sledování činnosti systému SMA zajišťuje bezpečnost navíc: Díky rozmanitým komunikačním rozhraním mohou provozovatelé svůj systém sledovat přes Internet z každého počítače kdekoliv na světě. Lze tak identifikovat a odstranit výkyvy energetických výnosů.

Komplexní servis na celém světě

Společnost SMA má nejen dlouholeté zkušenosti s realizací velkých FV elektráren, ale nabízí též pro každou aplikaci vhodný servis. Pro maximální disponibilitu a bezpečné investice.

 
Tel.: (+420) 602 102 020
Fax: (+420) 491 522 622